Güzellik
PODYUMLARDAN MAKYAJ TRENDLERİ

PODYUMLARDAN MAKYAJ TRENDLERİ
23.05.2018

YAZ 2018 PODYUMLARINDAN EN ETKİLEYİCİ GÖRÜNÜMLERİ SİZİN İÇİN DERLEDİK. PODYUMLARIN POPÜLER UYGULAMALARI GÜNLÜK VE DAVET MAKYAJINIZDA KESİNLİKLE FARK YARATACAK. BU YAZ RENKLER KONUSUNDA CESUR OLUN! 

 

Dudakları Vurgulayın 

Dudaklar unutuluyor mu? Tabii ki hayır! İddialı, parlak, çarpıcı kırmızı ile makyajda başrolü dudaklara vermeye hazır mısınız? Yok gibi ten makyajı, belki biraz maskara ve kıpkırmızı dudaklar. Yeni sezonda dudakların çok daha dokulu, nemli ve parlak görünmesini istiyoruz. Bunun için yapmanız gereken kremsi yapıdaki saten bitişli rujlardan tercih etmek. Günlük makyajda nüde tonlara yönelebilirsiniz. 

 

Derinlik Yaratın 

Siyah, kahverengi göz kalemlerine ve dumanlı göz makyajına bayılıyoruz. Podyumlardan öğrendiğimiz tüyo ise şu: Uygulamalar istediğimiz kadar özgür ve dağınık olabilir. Hatta akmış ve dağılmış görünümlere bile fazlasıyla rastlayacağız. İşte cool görünmenin anahtarı burada! 

 

Eyeliner Etkisi

Podyum makyajlarında gözümüze çarpan iddialı göz makyajları bize sezonun göz makyajı üzerine kurulu olduğunun ipuçlarını veriyor. Tek renk ciltlerin ciltlerin ve nude dudakların renkli eyeliner’lar kullanılarak hazırlanan grafik göz makyajlarıyla tamamlandığını görüyoruz. Pek çok marka makyaj koleksiyonlarına renkli eyeliner’ları ekledi bile! 

 

İddialı Göz Makyajı 

Rengarenk, bol pigmentli farlar bu sezon adeta altın çağını yaşıyor! Renkli farlardan kastımızın soft ve pastel renkler olduğunu düşünmeyin. Çok daha iddialı renklerden bahsediyoruz. Birkaç rengi bir arada kullanmak ise hayli popüler olacak gibi görünüyor. 

 

Sağlıkla ışıldayan ten 

Yeni sezonda ciltler fazlasıyla aydınlık hatta neredeyse yüzünüzü yeni yıkamışçasına ıslak görünecek. Bu görünümü sağlamak için öncelikle cilde iyi bakmak ve içeriden destek olmak çok önemli ancak pırıltılı makyaj bazları da işinizi hayli kolaylaştıracaktır. Makyaj bazınızı sadece baz olarak değil, sadece günlük cildinizi aydınlatmak için de kullanabilirsiniz. Işıltılı nemlendiriciler ve highlight’lar ise başrolde olacak.