Güzellik
L’ORÉAL PARİS MAKYAJ TASARIMCISI ALİ RIZA ÖZDEMİR'İN ÖNERİLERİYLE BRONZ TONLARINI DOĞRU UYGULAYABİLİRSİNİZ.

L’ORÉAL PARİS MAKYAJ TASARIMCISI ALİ RIZA ÖZDEMİR'İN ÖNERİLERİYLE BRONZ TONLARINI DOĞRU UYGULAYABİLİRSİNİZ.
13.02.2018

Yaz döneminin vazgeçilmezi olan bronz ten bu mevsimde de doğal görünümlü makyajla birleştiğinde kusursuzluğa ulaşıyor. Nude tonlarındaki makyaj; bronz tenin ışıltısını ve güzelliğini ortaya çıkarırken, buna eşlik eden muhteşem kıvrık kirpikler ve doğal görünümlü kaşlarla tamamlanıyor. L’Oréal Paris Makyaj Tasarımcısı Ali Rıza Özdemir, bronz makyaj önerileri için şunları söylüyor: “Bronz ten makyajının ilk adımı koyulaşan ten rengiyle uyumlu bir kapatıcı tonu seçmek. L’Oréal Paris’in True Match Fondöten’i teninize en uygun rengi bularak canlı bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Şimdi bronz tene en iyi gidecek makyajı başlatabiliriz. Çok rahat kullanılabilecek hem şık görünümlü hem de sade duran makyaj tarzlarından birinin de nude makyaj olduğunu düşünüyorum.

Bu makyajda benim önerim gözde hem far hem de baz özelliği taşıyan L’Oréal Paris’in yeni Nudist serisinden; Infaillible Nudist Eye Paint. Bu jel farlar hem doğal bir görünüm kazandırıyor hem de kışın daha iddialı makyajlara geçişte baz olarak da rahatlıkla kullanılabiliyor. Aynı serinin nude tondaki Infaillible Nudist Lip Paint mat likit rujları ise bronz ten makyajının tamamlayıcısı oluyor. Sıra bakışlarda; bronzlaşan tenin kendine has güzelliği ile makyajda sadeliğe gitmek uygun bir tercih. Çoğu zaman hacimli, uzun ve kıvrık görünen kirpikler bile, kadınların en güzel halini yansıtmak için yeterli olabiliyor. Göz makyajında benim tercihim tüm bu özellikleri tek bir maskarada buluşturan L’Oréal Paris’in Miss Baby Roll maskarası. Bakışları öne çıkarmanın yollarından biri de kaşları belirginleştirmek. L’Oréal Paris’in yeni kaş kalemi Brow Artist Xpert, kendinize en uygun rengi bulmanıza imkanı veriyor ve uygulama kolaylığı sağlayan fonksiyonel yapısı ile küçük dokunuşlarla doğal bir bitiş sağlıyor.”

NUDE TONLARINAKİ MAT DENEYİM

En sevilen nude tonlarını hem dudak hem de göz makyajı için bir araya getiren L’Oréal Paris’in yeni serisi Nudist, ultra yoğun, ultra kalıcı mat likit rujları Lip Paint ve jel göz farları Eye Paint ile bronz tende doğal görünümlü makyajın keyfini yaşatıyor. En istenen ve en çok satan nude tonların yaratıcısı Nudist serisi, göz ve dudak makyajınızın tamamlayıcısı oluyor. Lip Paint’in 209 Nude On Fleek, 210 Dead Lips, 212 Nude-Ist, 213 Stripped Brown renkleri dudaklarınızda nude tonlarını yaşatırken, Eye Paint’in 205 Cocky Bisque, 306 Nudist, 305 Peach Me Babe renkleri göz makyajınızın yaratıcısı oluyor.

KİRPİKLERDEKİ YOĞUN RENK

Yeni yoğun hacimli, tüm gün kıvrık, aşık eden kirpik görünümünü Miss Baby Roll Maskara ile keşfedin! Yoğun hacim veren kıvırıcı fırça sayesinde kirpik kıvırıcıları tarihe karışıyor. Hızlı formülü ile saniyeler içerisinde tüm gün kıvrık görünümlü kirpiklere ulaşmanızı sağlayan Miss Baby Roll Maskara, topaklanma yapmadan kirpikleri baştan sona kıvırıyor ve kalınlaştırıyor. Güçlü bakışlara Black ve Indigo Gum renk seçenekleriyle ulaşırken yoğun, hacimli ve kıvrık kirpiklere sahip olacaksınız.

KAŞLARDA DOĞAL İFADE

L’Oréal Paris’in kaş segmentindeki yenilikçi ürünü Brow Artist Xpert, kaşına uygun rengi bulamayan tüm kadınların çağrısına cevap veriyor. Kaşlarını belirginleştirmeyi seven ama doğru rengi bulamayan kadınlar, hem kendilerine uygun renkle kaşlarını belirginleştirecekler hem de etkileyici ba- kışlarıyla kendilerini ifade edecekler. Kaşın şekline uygun üçgen ucuyla mükemmel bir şekilde kaşı çerçeveleyen ve dolduran Brow Artist Xpert, yumuşak şekil verici fırçası sayesinde küçük dokunuşlarla doğal bir bitiş sağlıyor. Özel formülüyle sabitleyici özelliğe sahip yeni kaş kalemi Brow Artist Xpert, kalemtıraşa ihtiyaç duymadan uzmanlığını gerçekleştiriyor.

 

PUDRA UYGULARKEN

Bronz makyajda özellikle terracota pudranızı uygularken dikkat etmelisiniz. Bronz görünümü anında kazandıran bu pudra yanlış uygulandığında yüzünüzde gölgelere ve iz gibi görünümlere sebep olabiliyor. Bu nedenle doğru fırçayı seçmek çok önemli. Elmacık kemiklerinizin altına kontür yapmanıza imkan sağlayacak fırça ideal olacaktır. Aksi takdirde kalın bir fırça tüm yüzünüze pudranın uygulanmasına sebep olur ki bu da homojen olmayan bir görünümü ortaya çıkarır. Eğer hata yaparsanız transparan pudra uygulayarak düzeltebilirsiniz.