Güzellik
Kusursuz Parti Güzelliği

Kusursuz Parti Güzelliği
12.12.2016

Yılbaşı partisi yaklaştı, zamanınız yok. Durun hemen panik olmayın, size vereceğimiz uygulaması pratik önerilerle kısa sürede kusursuz görüneceksiniz. 

1- Baz Önemli 

İşe makyaj için muhteşem bir baz oluşturarak başlayın. Yüzünüzdeki sivilcieler, kırmızılıkları ve fon farklılıklarını yok etmek için sarı tonda bir kapatıcı fırçayla sorunlu bölgelerin üzerine eşit oranda uygulayın ve nazikçe dağıtın. 

2- Pürüzsüz Ten 

Şimdi sıra fondötende. Teninizden bir ton koyu fondöten, cilt kusurlarını daha iyi kapatacaktır. Fondöteninize likit bir aydınlatıcı karıştırarak, fondöten fırçasını kullanarak yüzünüze homojen bir şekilde dağıtın. Üzerine ışığı yansıtan bir pıdra uygulayarak aydınlatıcı efekti vurgulayabilirsiniz.

3- Canlanın 

Yanaklarınızı renklendirin. Yüzünüzün sağlıklı görünmesi için yüzünüze allık uygulamanız şart. Allığı büyük fırçayla ve elmacık kemiklerinizden başlayarak saç kenarına doğru dairesel hareketlerle uygulayın. Bu yöntem rengin de oturmasını sağlayacak. Şeftali ve tonları size canlılık kazandıracak. 

4- Buğulu Gözler

Göz kapaklarınızı makyaja hazırlayın. Makyajına başlamadan önce, göz kapaklarınıza ve gözlerinizin iç köşelerine krem kapatıcı uygulayın. Bu baz, farınızın gece boyunca kalıcı olmasını sağlar. Özel davetler için buğulu, dramatik bir hava kazandıran bakışları tercih edin. İlk önce siyah bir göz kalemiyle kirpiklerinizin diplerini belirginleştirin. Sonra ince uçlu bir fırçayla göz kalemini hafif dağıtın. Bu, size daha seksi ve derin bakışlar kazandıracak. Makyajı tamamlamak için göz kapaklarınıza koyu renk bir far sürün.
Son adımda mümkünse kirpik kıvırıcı kullanın. Yoksa siyah maskaradan vazgeçmeyin. 

5- Kalıcı Makyaj Sırrı 

Makyajınızı sabitlemek için transparan toz pudra ya da makyaj sabitleyici sprey kullanabilirsiniz. Eğer her ikisi de yanınızda yoksa cildinizdeki parlamaları yumuşak bir kağıt medille nazikçe alabilirsiniz.

6- Çarpıcı Dudaklar 

Kırmızı ve tonlarındaki rujlardan birini tercih edin. Ruju kullandığınızda, rengi sabitleştirmeyi unutmayın. Ruj sürdükten sonra, üzerine rengine uyan bir dudak kalemi sürün. Kalem, rujunuzun kalıcılığını sağladığı gibi, dudaklarınıza da kadifemsi bir görünüm kazandırır.

7- Bakımlı Eller 

Manikürünüzü tazeleyin. Ojenizin üzerine yeni bir kat parlak oje sürerek, taze bir görünüm kazandırabilirsiniz. Tabii alttaki oje açık renkse… Eğer ojeleriniz eskiyse hemen aseton yarımıyla tamamını iyice silin ve tırnaklarınızı hafifçe nemlendirin. Elleriniz her zaman yumuşak olsun; sık sık nemlendirici uygulayın. 

8- Saçlar 

Saçlarınıza havalı bir görünüm kazandırın. Saçlarınızı öne doğru atıp altta kalan saçlarınıza sprey sıkın. Başınızı tekrar arkaya atıp, öndeki birkaç tutamı serbest bırakarak saçınızı toplayın. Sonra bu halini koruması için yine saç spreyi uygulayın. Saçlarınızın kokusu baş döndürsün. Parmak uçlarınıza yağ bazlı bir parfüm sürün ve hafifçe saç uçlarınıza dokunun. Yağı bazlı parfümler diğerlerine göre daha kalıcı olduğu için, saçlarınız uzun süre güzel kokacak. Saçlarınızı savurduğunuzda etrafa hoş bir koku yayılacak. Elinizde kullanabileceğiniz herhangi bir ürün yoksa ve saçlarınız bir türlü şekle girmiyor ise, ellerinizi ıslatın ve saçlarınıza şekil verin. Su, daha önce kullandığınız ürünü yeniden etkinleştirir ve saçlarınıza şekil vermeniz kolaylaşır. İdeal ürünü seçin. İşten sonra kullanmak üzere işyerinizde tek bir saç ürün bulundurmanız yeterli. Ürününüzü saç tipinize göre seçmelisiniz. Saçlarınız dalgalı ise, buklelerinizi ortaya çıkaran bir sprey, düz saçlıysanız yumuşatıcı serum kullanmalısınız.

9- Mis Gibi 

Dekoltenizi güzelleştirin. Göğüs dekoltenize içinde ışıltılı pigmentler barındıran bir vücut pudrası sürün. Pudradan önce vücut losyonu sürerseniz, pudrayı sabitleştirip, kıyafetinize bulaşmasını engelleyebilirsiniz. Şimdi sıra parfümde, dilediğiniz kalıcı parfümü bileğinizin içine ve boynunuza uygulayın. 

10- Parti Çantanız 

Davette yanınıza alacağınız küçük çantanız makyaj malzemesi yığınına dönüşmesin. Makyajınızı tazelemek istediğinizde çok amaçlı ürünler kullanmayı düşünebilirsiniz. Örneğin dudak parlatıcısı, kütikül yumuşatıcısı ve yüz nemlendiricisi olarak aynı losyonu kullanabilirsiniz. Ya da ruj, far ve allık olarak kullanabileceğiniz tek bir ürünü tercih edebilirsiniz. Makyajınızı yenilemek için yüzünüzü silip baştan başlamanıza gerek yok. Üzerine hafif bir nemlendirici sürün. Anında, görünümünüz tazelenecek. Sonra, istediğiniz rötuşları yapabilirsiniz. En kötü ihtimalde çantanıza atacağınız dudak parlatıcısı yeniden tazelenmenizi sağlayacaktır.