Yaşam
Heyecanlı Hazırlık

Heyecanlı Hazırlık
07.03.2016

Geri sayım başladı, bebeğiniz yakında aranıza katılacak. Bebek alışverişi için birkaç tüyoya ne dersiniz?

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz gün daha dün gibi ve evet, zaman çabucak geçiverdi. Bebeğinizi kucağınıza almanıza az bir zaman kaldı. Çoğu anne-baba, bebek alışverişini 3 aylık döneme bırakır. Ancak bu konuda çok da geç kalmamakta yarar vardır; çünkü özellikle de 8-9. Aylar anne adaylarının iyice ağırlaştığı dönemlerdir ve hareketler kısıtlanır. Dolayısıyla en geç 7.ay itibariyle alışverişi tamamlamakta yarar vardır. İstenmeyen bir durum da olsa, erken doğum ihtimali için de bu süreyi geçirmemek, iç rahatlatıcı olacaktır.

ÖNCELİKLE BİR LİSTE YAPIN

Hazırlık aşaması heyecanlı ama biraz da karışıktır. Kafa karışıklığını alaltmanın en ideal yolu, bir liste hazırlamaktır. Listede bebeğinizin ihtiyaı olabilecek büyüklü küçüklü her şeyi not etmenizde yarar var. Böylece her alışverişten sonra üzerlerine tik atarak ve yanlarına adetlerini yazarak bu süreci daha pratik hale getirebilirsiniz. Liste yapmanız, aşırıya kaçmamak için de avantaj sağlar. Çünkü gereksiz alışveriş hem ekonominizi sarsabilir hem de yerleştirme açısından sıkıntı yaratabilir.

Bu özel süreçte bebekler için olduğu kadar annelerinin de bazı ihtiyaçları var elbette. Hem doğum süreci hem de sonrası için annelerin konforunu arttıracak bu ihtiyaçları da listeye eklemeyi unutmayın. Pratiklik sağlaması açısından bebek ve anne için gerekenler listesinde, ikisini de ayrı bölümler halinde hazırlamanızda yarar var.